Tekstų kūrimas

Tekstų kūrimas

Tinkamai parašyti tekstai padeda reprezentuoti asmenis, įmones ir jų veiklą. Tam, kad parašytume gerą tekstą, reikia laikytis ne tik kalbos, bet ir logikos taisyklių, turėti stilistikos žinių. Tekstų rašymas (straipsniai, tekstai interneto svetainėms, informaciniai tekstai, reklaminiai tekstai, skelbimai ir kt.) – mano sritis. Jums pakanka turėti viziją, o aš padėsiu ją išreikšti žodžiais.


Kai žinome, apie ką rašyti, reikia nuspręsti, koks bus teksto stilius. Kai kurių įmonių tikslas – atskleisti savo kūrybingumą. Šmaikštūs, neįprasti, „kitu kampu“ parašyti reklaminiai tekstai patraukia akį, bet jie ne visur dera. Vargu ar pernelyg kūrybiški tekstai tinka advokatų kontoros ar valstybinių įstaigų interneto svetainėms – geriau rinktis įprastą, oficialų kalbėjimo būdą. Tačiau reklamos agentūra ar jaunimo organizacija yra kas kita, ir šiuo atveju tekstai internetui gali būti parašyti laisvai, neįprastai.


Atsižvelgdama į kliento pageidavimus, sukursiu tinkamiausius tekstus. Jeigu jums reikalingi reklaminiai ar kitokie tekstai, susisiekite su manimi. Bus puiku, jeigu užklausoje dėl tekstų kūrimo nurodysite, kokių tekstų ir kada jums reikia, pateiksite informaciją, kuri galėtų praversti rašant tekstus.

Koks tekstas yra geras?

  • Informatyvus. Tekstas turėtų operatyviai perduoti informaciją, o teksto antraštė pranešti, apie ką bus kalbama.
  • Konkretus. Abstrakčios sąvokos galbūt naudingos filosofijoje, tačiau jos netinka, kai kalbama apie konkrečią prekę, paslaugą ir kt.
  • Glaustas. Jeigu rašome viena tema, nederėtų nukrypti ir pradėti dar penkių ar pernelyg plėtotis. Trumpesnį tekstą lengviau skaityti, suprasti ir įsiminti.
  • Aiškus. Galima rašyti vaizdingomis metaforomis, apipinti tekstą epitetais, tačiau tai tinka ne visur. Aiškus, paprastas tekstas yra suprantamesnis ir informatyvesnis.
  • Taisyklingas. Skirtingai nei gali pasirodyti, tekste svarbus kiekvienas kablelis ir raidė. Tik taip galima išvengti nesusipratimų.
  • Rišlus. Tekstas turi būti nuoseklus, logiškas, o mintys – susijusios ir papildančios viena kitą.
  • Tinkamas. Kuriant tekstą, reikia atsižvelgti į tai, kam jis skirtas, ir tinkamai pasirinkti kalbos stilių.